ONCO-JOGA

wzmocnienie psychofizyczne osób chorych onkologicznie i ich opiekunów.

NA CZYM POLEGA
NASZE ROZWIĄZANIE

Stworzyliśmy filmy instruktażowe służące rehabilitacji osób chorych onkologicznie. Filmy dotyczą wybranych aspektów wspierania procesu zdrowienia, na które ma wpływ sam chory – czyli aktywności fizycznej i diety. Wierzymy, że umiarkowany ruch, dbałość o dietę, a także odpowiednie wsparcie psychologiczne mają realny wpływ na ogólny dobrostan psychofizyczny chorego, a pośrednio również jego opiekuna.
Filmy mogą być wykorzystywane na każdym etapie leczenia i rekonwalescencji. Koncentrują się na jodze leczniczej i ćwiczeniach fizycznych dostosowanych do sytuacji i możliwości pacjentów oraz na poradach dietetycznych. W filmach występują osoby, które zmagają się z doświadczeniem choroby onkologicznej, a więc rozumiejące czym są bariery i ograniczenia z niej wynikające.

KOMU SŁUŻY
NASZE
ROZWIĄZANIE

Chorym onkologicznie oraz ich bliskim, którzy dzięki innowacji zwiększą aktywność fizyczną i świadomość wpływu żywienia na proces zdrowienia.

KTO MOŻE
ZASTOSOWAĆ
NASZE
ROZWIĄZANIE

Chorzy onkologicznie, ich opiekunowie oraz instytucje wsparcia pacjentów onkologicznych.

JAKIE MATERIAŁY
UDOSTĘPNIAMY
W RAMACH
LICENCJI

Filmy instruktażowe z jogi leczniczej dla osób z doświadczeniem onkologicznym (w tym ćwiczenia poranne, sesje treningową i relaksacyjną oraz ćwiczenia dla osób z gorszym samo-poczuciem), filmy z poradami dietetycznymi dla chorych onkologicznie.

KIM
JESTEŚMY

Stowarzyszenie PSYCHE SOMA POLIS – zajmuje się promocją zdrowia oraz wsparciem osób chorujących przewlekle (choroby onkologiczne), biorąc pod uwagę wymiary: PSYCHE – psychiczny (umiejętność radzenia sobie ze stresem, dbanie o zdrowie psychiczne), SOMA – somatyczny (zdrowe nawyki żywieniowe, aktywność fizyczna, świadomość ciała), POLIS – społeczny (wsparcie społeczne, edukacja zdrowotna, dbanie o relacje i o dobrą jakość życia). Tworzymy zespół doświadczonych specjalistów. Edukujemy, wspieramy, prowadzimy terapie, organizujemy kampanie społeczne i szkolenia oraz promujemy wolontariat. Od 2005 roku prowadzimy poznański oddział „Akademii Walki z Rakiem” – udzielamy wsparcia psychoonkologicznego osobom chorym i ich rodzinom. Jesteśmy autorami Kampanii Społecznej Promującej Psychoonkologię – „Zwrotnik Raka”. Naszą misją jest tworzenie pozytywnej przestrzeni, wolnej od jakichkolwiek form wykluczenia, dla osób zmagających się z problemami własnego zdrowia oraz ich rodzin i opiekunów.

GDZIE MOŻECIE
NAS ZNALEŹĆ
I JAK SIĘ Z NAMI
KONTAKTOWAĆ

Stowarzyszenie PSYCHE SOMA POLIS,
ul. Wierzbięcice 18/5, 61-568 Poznań,
tel. 61 8 202 746, 502 99 44 97 lub 501 08 06 63,
(pon. – pt. od 9.00 do 21.00),
www.psychesomapolis.org

POBIERZ TEASER