THE FREEBIRD CLUB to rozwiązanie skierowane do osób starszych oparte na międzynarodowej platformie internetowej umożliwiającej jej użytkownikom – seniorom wynajem pokoju w domu drugiej osoby (na przykład podczas wakacji) za ustaloną opłatę za nocleg. Co więcej zgodnie z koncepcją THE FREEBIRD CLUB, podczas wizyty gospodarz jest obecny w domu, aby wspólnie spędzać czas ze swoim gościem (pokazywanie okolicy, wspólne oglądanie zdjęć, rozmowy, itp.).

Zaproponowane rozwiązanie daje osobom starszym zupełnie nowe możliwości – z jednej strony  podróżowania, z drugiej wykorzystania posiadanych prze nich mieszkań czy domów w celach zarobkowych, a co najważniejsze pozwala na poznanie rówieśników i wspólne spędzanie z nimi czasu, co z kolei wpływa na lepszą samoocenę i samopoczucie.

Koncepcja THE FREEBIRD CLUB rozwiązuje zatem dwa z najważniejszych problemów  starzejącego się społeczeństwa, tj. przeciwdziała izolacji i samotności osób starszych oraz niweluje niepewność i zależność finansową spotęgowaną przez niewystarczającą wysokość rent czy emerytur. Dodatkowo wzbogaca życie osób starszych o doświadczenia związane z podróżowaniem i obcowaniem z drugim człowiekiem.

Więcej o Projekcie na stronie: http://www.nesta.org.uk/freebird-club